<
>
APC by Schneider Electric VED for 750mm Wide Short Range /Vertical Exhaust Duct Kit for SX Enclosure White - Rack-mountable - White - 2 Year Warranty
Place on Order
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Product Color | White |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 33" |
| Limited Warranty | 2 Year |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Package Contents |
|
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Width | 28.3" |
| Weight (Approximate) | 44.31 lb |
| Product Name | VED for 750mm Wide Short Range /Vertical Exhaust Duct Kit for SX Enclosure White |
Product Information
| Brand | APC by Schneider Electric |
| Type | Server & Data Racks |
Key Data
| Environmentally Friendly | Yes |
Description
Air distribution systems for power dense racks and low pressure areas
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
