<
>
Boss Stacking Chair Cart - 250 lb Load Capacity - Metal - 22" Width x 23" Depth x 19" Height - Black - 1 Each
Place on Order
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Assembly Required | Yes |
| Maximum Load Capacity | 250 lb |
| Product Color | Black |
| Product Material | Metal |
| Product Name | Stacking Chair Cart |
| Width | 22" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 23" |
| Country of Origin | China |
| Height | 19" |
| Manufacturer | Norstar Office Products Inc |
| Manufacturer Website Address | http://www.bosschair.com |
Product Information
| Brand | Boss |
| Type | Carts |
Description
Stacking Chair Dolly is made for Boss B1400 Chairs (not included) to transport and store chairs effortlessly. Stack chairs up to 16 high to save time and space. Strong, durable metal frame handles maximum load capacity with ease. Dolly offers the ultimate solution to chair mobility and organization with its smooth-rolling, hooded, double-wheel casters.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews
