‹ Prev
Next ›
BROTHER HL-4040CN DR110CL DRUM UNIT SET
Available to Place on Order
- Brother Genuine Drum Unit.
- Intelligently engineered to work in seamless unison with your Brother printer.
- Cartridge unit provides easy replacement.
- Brother's technology is the guarantee of continuously accurate printing in any situation.
- Brother offers a convenient way to recycle Brother Genuine cartridges. Visit Brother’s website for more information.
Product Details
General Information
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Black |
| Type | Original |
| Page yield | 17000 pages |
| Print technology | Laser printing |
| Country of origin | China |
| Width | 433 mm |
| Depth | 233 mm |
| Height | 483 mm |
| Weight | 2.08 kg |
| Package weight | 2.95 kg |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Toner |
Description
For Use With: DCP-9040CN, DCP-9045CDN, HL-4040CN, HL-4070CDW, MFC-9440CN, MFC-9840CDW
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews