- Save money, improve reliability—the perfect accessory.
- Powers a variety of Brother P-Touch label makers.
- Works in conjunction with labeling system.
- Long, durable cord.
<
>
Brother Labelmaker AC Power Adapter - 110 V AC, 220 V AC Input - 12 V DC Output - 2 A - 1 Each
Available to Place on Order
Product Details
General Information
| Output Voltage | 12 V DC |
| Product Name | Labelmaker AC Power Adapter |
| Maximum Output Current | 2 A |
| Packaged Quantity | 1 |
| Compatibility |
Brother P-Touch Industrial Handheld Labeling Tools:
|
| Country of Origin | China |
| Device Supported | Handheld Device |
| Manufacturer | Brother Industries, Ltd |
| Manufacturer Part Number | AD-E001 |
| Manufacturer Website Address | http://www.brother-usa.com |
| Input Voltage | 110 V AC ~ 220 V AC |
Product Information
| Brand | STRATEGIC SOURCING-ZEBRA |
| Type | Power Adapter |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews
