‹ Prev
Next ›
Brother TN115Y Original Laser Toner Cartridge - Yellow - 1 Each - 4000 Pages
Available to Place on Order
- Works with Original
- Brother
- HL: HL-4040CN - HL-4040CDN - HL-4070CDW
- DCP: DCP-9045CDN - DCP-9040CN
- MFC: MFC-9450CDN - MFC-9840CDW - MFC-9440CN
- Brother
- Intelligently engineered to work in seamless unison with your Brother printer.
- Brother genuine toner produces crisp, sharp prints that withstand the test of time.
- Brother's technology is the guarantee of continuously accurate printing in any situation.
- Brother offers a convenient way to recycle Brother Genuine cartridges. Visit Brother’s website for more information.
Product Details
General Information
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Yellow |
| Product Condition | Original |
| Typical Print Yield | 4000 Pages |
| Type | Original |
| Printing colours | Yellow |
| Colour toner page yield | 4000 pages |
| Country of origin | China |
| Width | 194 mm |
| Depth | 146 mm |
| Height | 358 mm |
| Weight | 660 g |
| Package weight | 1.04 kg |
| Colour | No |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Toner |
Description
For Use With: DCP-9040CN, DCP-9045CDN, HL-4040CN, HL-4070CDW, MFC-9440CN, MFC-9840CDW
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews