- 150 pieces
- Rainbow Colored Alphabet Beads are 6mm and have a cubic shape
- Ideal for personalizing your projects and gifts
<
>
Creativity Street Alphabet Beads - Alphabet Bead - Rainbow
Place on Order
Product Details
General Information
| Product Name | Alphabet Beads |
| Width | 0.3" |
| Skill Learning | Alphabet |
| Manufacturer Website Address | http://www.dixonticonderoga.com |
| Packaged Quantity | 150 / Pack |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Dixon Ticonderoga Company |
| Height | 0.3" |
| Length | 0.3" |
Product Information
| Brand | Creativity Street |
| Type | Skill Developmental Toy |
Description
Alphabet beads feature a hollow center that allows students to run string through each bead to let them personalize their jewelry, school projects or gifts. Durable pieces prevent cracking for projects that last. Easy-to-read design ensures your students will produce high-quality works of art.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews
