- For easy disposal of shredded waste
- Gusseted sides expand for maximum waste volume
- Durable 1.5 mil plastic reduces tears
- Reduces particle clean-up
<
>
Dahle 20723 Shred Bags - 10 gal - 12" Height x 24" Width x 12" Length - Plastic - Clear - 200 / Carton
Available to Place on Order
Product Details
General Information
| Volume Capacity | 10 gal |
| Product Material | Plastic |
| Product Color | Clear |
| Packaged Quantity | 200 / Carton |
| Product Name | 20723 Shred Bags |
| Weight (Approximate) | 6 lb |
| Width | 24" |
| Manufacturer | Novus Dahle GmbH |
| Manufacturer Website Address | http://www.dahle.com |
| Height | 12" |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Dahle |
| Type | Accessories |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
