- HON "One Key" core removable lock allows quick and easy re-keying.
- Three-point locking system.
- Reinforced base ensures stability.
- Tough construction provides extreme durability.
- Shelves adjust in 2" increments.
- Leveling glides adjust for uneven floors.
<
>
HON Brigade HSC1872 Storage Cabinet
2 Stock Available
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Finishing | Putty |
| Assembly Required | No |
| Number of Adjustable Shelves | 5 |
| Product Color | Putty |
| Product Material | Steel |
| Total Number of Shelves | 5 |
| Product Name | Brigade HSC1872 Storage Cabinet |
| Width | 36" |
| Manufacturer Website Address | http://www.hon.com |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 18.1" |
| Height | 72" |
| Features | Locking Mechanism ~ Leveling Glide ~ Heavy Duty ~ Durable ~ Tamper Resistant ~ Sturdy ~ Adjustable Shelf ~ Rugged ~ Reinforced ~ Welded |
| Manufacturer | The HON Company |
Product Information
| Brand | HON |
| Type | Storage Systems |
Key Data
| Recycled | Yes |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews
