<
>
HSM Pure 320 Shredder - Strip Cut - 17 Per Pass - for shredding Staples, Paper, Paper Clip - White
Available to Place on Order
Product Details
General Information
| Sheet Shred Capacity | 17 Per Pass |
| Shred Type | Strip Cut |
| Product Color | White |
| Product Model | 320 |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Shredding Item | Staples ~ Paper ~ Paper Clip |
| Width | 14.4" |
| Product Name | Pure 320 Shredder |
| Depth | 10" |
| Manufacturer Website Address | http://www.hsm.us |
| Manufacturer | HSM GmbH + Co. KG |
| Height | 21.9" |
| Features | Quiet Operation ~ Overload Protection |
Product Information
| Brand | HSM |
| Type | Department Shredders |
Description
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews
