<
>
Lorell Executive Mesh High-back Swivel Chair - Shire Travertine Seat Color - Fabric Seat Material - Steel Frame Material - 1 Each
Place on Order
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Frame Material | Steel |
| Assembly Required | Yes |
| Chair/Seat Type | Executive Chair |
| Maximum Load Capacity | 250 lb |
| Product Name | Executive Mesh High-back Swivel Chair |
| Width | 28.5" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 28.5" |
| Country of Origin | Taiwan |
| Height | 45" |
| Features | Tilt Tension |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Manufacturer | Lorell |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Chair |
Description
Alternative Products
-
Product Code: LLR8620588Place on Order
-
Product Code: LLR8620586Place on Order
-
Product Code: LLR8620585Place on Order
-
Product Code: LLR8620584Place on Order
-
Product Code: LLR8620567Place on Order
-
Product Code: LLR8620566Place on Order
-
Product Code: LLR8620564Place on Order
-
Product Code: LLR8620563Place on Order
-
Product Code: LLR8620562Place on Order
-
Product Code: LLR8620551Place on Order
-
Product Code: LLR8620550Place on Order
-
Product Code: LLR8620549Place on Order
-
Product Code: LLR8620548Place on Order
-
Product Code: LLR8620547Place on Order
-
Product Code: LLR8620546Place on Order
-
Product Code: LLR8620545Place on Order
-
Product Code: LLR8620544Place on Order
-
Product Code: LLR8620543Place on Order
-
Product Code: LLR8620542Place on Order
-
Product Code: LLR8620541Place on Order
-
Product Code: LLR8620535Place on Order
-
Product Code: LLR8620534Place on Order
-
Product Code: LLR8620533Place on Order
-
Product Code: LLR8620532Place on Order
-
Product Code: LLR8620531Place on Order
-
Product Code: LLR8620504Place on Order
-
Product Code: LLR8620503Place on Order
-
Product Code: LLR8620502Place on Order
-
Product Code: LLR86205186 Stock Available
Reviews
No Reviews
