<
>
Lorell Executive Mid-back Work Chair - Black Seat Color - 5-star Base - Black - 1 Each
362 Stock Available
Product Details
General Information
| Assembly Required | Yes |
| Base Shape | 5-star |
| Color Family | Black |
| Chair/Seat Type | Executive Chair |
| Maximum Load Capacity | 275 lb |
| Product Color | Black |
| Seat Feature | Contoured ~ Height Adjustment |
| Product Name | Executive Mid-back Work Chair |
| Width | 26" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 27" |
| Country of Origin | China |
| Height | 40.8" |
| Features | Breathable ~ Tilt Lock ~ Tilt Tension |
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Chair |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: LLR6201588Place on Order
-
Product Code: LLR6201587Place on Order
-
Product Code: LLR6201586Place on Order
-
Product Code: LLR6201585Place on Order
-
Product Code: LLR6201584Place on Order
-
Product Code: LLR6201567Place on Order
-
Product Code: LLR6201566Place on Order
-
Product Code: LLR6201564Place on Order
-
Product Code: LLR6201563Place on Order
-
Product Code: LLR6201562Place on Order
-
Product Code: LLR6201551Place on Order
-
Product Code: LLR6201550Place on Order
-
Product Code: LLR6201549Place on Order
-
Product Code: LLR6201548Place on Order
-
Product Code: LLR6201547Place on Order
-
Product Code: LLR6201546Place on Order
-
Product Code: LLR6201545Place on Order
-
Product Code: LLR6201544Place on Order
-
Product Code: LLR6201543Place on Order
-
Product Code: LLR6201542Place on Order
-
Product Code: LLR6201541Place on Order
-
Product Code: LLR6201535Place on Order
-
Product Code: LLR6201534Place on Order
-
Product Code: LLR6201533Place on Order
-
Product Code: LLR6201532Place on Order
-
Product Code: LLR6201531Place on Order
-
Product Code: LLR6201530Place on Order
-
Product Code: LLR6201529Place on Order
-
Product Code: LLR6201528Place on Order
-
Product Code: LLR6201527Place on Order
-
Product Code: LLR6201526Place on Order
-
Product Code: LLR62015106Place on Order
-
Product Code: LLR62015105Place on Order
-
Product Code: LLR62015103Place on Order
-
Product Code: LLR62015102Place on Order
-
Product Code: LLR62015101Place on Order
-
Product Code: LLR62015077Place on Order
-
Product Code: LLR62015076Place on Order
-
Product Code: LLR62015075Place on Order
-
Product Code: LLR62015073Place on Order
-
Product Code: LLR62015071Place on Order
-
Product Code: LLR62015069Place on Order
-
Product Code: LLR6201504Place on Order
-
Product Code: LLR6201503Place on Order
-
Product Code: LLR6201502Place on Order
-
Product Code: LLR62015010Place on Order
-
Product Code: LLR6201501Place on Order
-
Product Code: LLR62015009Place on Order
-
Product Code: LLR62015008Place on Order
-
Product Code: LLR62015007Place on Order
-
Product Code: LLR6200028Place on Order
-
Product Code: LLR6200026Place on Order
-
Product Code: LLR62000105Place on Order
-
Product Code: LLR62000103Place on Order
-
Product Code: LLR62000102Place on Order
-
Product Code: LLR62000101Place on Order
-
Product Code: LLR62000075Place on Order
-
Product Code: LLR62000073Place on Order
-
Product Code: LLR62000071Place on Order
-
Product Code: LLR6200004Place on Order
-
Product Code: LLR6200003Place on Order
-
Product Code: LLR6200002Place on Order
-
Product Code: LLR6200001Place on Order
-
Product Code: LLR62000007Place on Order
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
