<
>
Lorell Fortress Series Lateral File - 36" Width x 18.6" Depth x 67.7" Height - 5 x Drawer(s) for File - Letter, Legal, A4 - Lateral - Rust Proof, Interlocking, Leveling Glide, Ball-bearing Suspension, Label Holder - Black - Recycled
11 Stock Available
Product Details
General Information
| Assembly Required | No |
| Media Orientation Supported | Lateral |
| Product Color | Black |
| Total Number of Drawers | 5 |
| Product Name | Fortress Series Lateral File w/Roll-out Posting Shelf |
| Width | 36" |
| Media Size Supported | Letter ~ Legal ~ A4 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Application/Usage | File Storage |
| Certifications & Standards |
Greenguard Certified |
| Depth | 18.6" |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer | Lorell |
| Drawer Type | File |
| Features | Rust Proof ~ Interlocking ~ Leveling Glide ~ Ball-bearing Suspension ~ Label Holder |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Height | 67.7" |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Accessories |
Key Data
| Recycled | Yes |
Description
Alternative Products
Reviews
No Reviews
