<
>
Lorell Fortress Series Lateral File - 42" Width x 18.6" Depth x 68.8" Height - 5 x Drawer(s) for File - Legal, Letter, A4 - Recessed Handle, Ball-bearing Suspension, Leveling Glide, Heavy Duty, Interlocking - Putty - Steel - Recycled
15 Stock Available
Product Details
General Information
| Assembly Required | No |
| Product Color | Putty |
| Product Material | Steel |
| Total Number of Drawers | 5 |
| Product Name | Fortress Lateral File with Roll-Out Shelf |
| Width | 42" |
| Media Size Supported | Legal ~ Letter ~ A4 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Application/Usage | File Storage |
| Certifications & Standards |
Greenguard Certified |
| Depth | 18.6" |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer | Lorell |
| Features | Recessed Handle ~ Ball-bearing Suspension ~ Leveling Glide ~ Heavy Duty ~ Interlocking |
| Drawer Type | File |
| Height | 68.8" |
| Limited Warranty | Lifetime |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Accessories |
Key Data
| Recycled | Yes |
Description
People who bought this also bought
Alternative Products
Reviews
No Reviews
