<
>
Lorell Fortress Series Lateral File
Place on Order
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Assembly Required | No |
| Media Orientation Supported | Lateral |
| Product Color | White |
| Product Material | Steel |
| Total Number of Drawers | 5 |
| Product Name | Fortress Series Lateral File w/Roll-out Posting Shelf |
| Width | 42" |
| Media Size Supported | Letter ~ Legal ~ A4 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Certifications & Standards |
Greenguard Certified |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 18.6" |
| Features | Hanging Rail ~ Magnetic Label Holder ~ Locking Drawer ~ Locking Bar ~ Ball Bearing Slide ~ Reinforced Base ~ Adjustable Leveler ~ Interlocking ~ Anti-tip ~ Versatile |
| Drawer Type | File |
| Height | 67.6" |
| Manufacturer | Lorell |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Accessories |
Key Data
| Recycled | Yes |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: NPRVF318EMBKPlace on Order
-
Product Code: NPRVF318BMWEPlace on Order
-
Product Code: NPRVF318BMRD3 Stock Available
-
Product Code: NPRVF318BMNY21 Stock Available
-
Product Code: NPRVF318BMBK116 Stock Available
-
Product Code: NPRVF218AMWE3 Stock Available
-
Product Code: NPRVF218AMRD2 Stock Available
-
Product Code: NPRVF218AMNY5 Stock Available
-
Product Code: HON885LS4 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews
