<
>
Lorell Horizontal Mesh High-Back Task Chair - Fabric Seat Material - Black - Armrest - 1 Each
12 Stock Available
Product Details
General Information
| Armrest | Yes |
| Assembly Required | Yes |
| Chair/Seat Type | Task Chair |
| Color Family | Black |
| Maximum Load Capacity | 275 lb |
| Product Color | Black |
| Seat Feature | Slider ~ Pneumatic Adjustment ~ Cushioned ~ Upholstered |
| Product Name | Horizontal Mesh High-Back Task Chair |
| Width | 25.5" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Features | Synchro Tilt ~ Comfortable ~ Backrest ~ Back Tilt Adjustment ~ Gas Lift ~ Breathable |
| Height | 39" |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Manufacturer | Lorell |
| Country of Origin | China |
| Depth | 26.5" |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Chair |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: HONCMZ1ACU104 Stock Available
-
Product Code: HONIWMMKD2FC10DPlace on Order
-
Product Code: HONITLMKD1MC84BPlace on Order
-
Product Code: HONITLMKD1MC67BPlace on Order
-
Product Code: HONITLMKD1MC49BPlace on Order
-
Product Code: HONITLMKD1MC47BPlace on Order
-
Product Code: HONITLMKD1MC22BPlace on Order
-
Product Code: HONITLMKD1MC19BPlace on Order
-
Product Code: HONNR12SAFC19DWPlace on Order
-
Product Code: HONSVTM2FCP82DWPlace on Order
-
Product Code: HONSVTM2FCP46DWPlace on Order
-
Product Code: HONSVTM2FCP22DWPlace on Order
-
Product Code: HONSVTM2FCP19DWPlace on Order
-
Product Code: HONSVTM2FCP10DW2 Stock Available
-
Product Code: HONCMZ1ACU191 Stock Available
-
Product Code: HONI2UL2AC10TK3 Stock Available
-
Product Code: HONI2MRL2AC98TKPlace on Order
-
Product Code: HONI2MRL2AC67TKPlace on Order
-
Product Code: HONI2MRL2AC49TKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2AFC84ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2AFC47ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2ACC98ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2ACC84ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2ACC67ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2ACC49ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2ACC47ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2ACC19ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2ACC10ATKPlace on Order
-
Product Code: HONCMZ1ACU84Place on Order
-
Product Code: HONCMY1ACU84Place on Order
-
Product Code: HONI2M2AFC98ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2AFC67ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2AFC49ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2AFC19ATKPlace on Order
-
Product Code: HONSVU1ACLC46TKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2AMLC67TKPlace on Order
-
Product Code: HONI2L1AMLC67TKPlace on Order
-
Product Code: SKU-3008575Place on Order
-
Product Code: HONIW103CU1013 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: HONITLMKD1MC84BPlace on Order
-
Product Code: HONITLMKD1MC67BPlace on Order
-
Product Code: HONITLMKD1MC49BPlace on Order
-
Product Code: HONITLMKD1MC47BPlace on Order
-
Product Code: HONITLMKD1MC22BPlace on Order
-
Product Code: HONITLMKD1MC19BPlace on Order
-
Product Code: EUTMT940088Place on Order
-
Product Code: EUTMT940087Place on Order
-
Product Code: EUTMT940086Place on Order
-
Product Code: EUTMT940064Place on Order
-
Product Code: EUTMT940063Place on Order
-
Product Code: EUTMT940051Place on Order
-
Product Code: EUTMT940050Place on Order
-
Product Code: EUTMT940049Place on Order
-
Product Code: EUTMT940048Place on Order
-
Product Code: EUTMT940047Place on Order
-
Product Code: EUTMT940045Place on Order
-
Product Code: EUTMT940043Place on Order
-
Product Code: EUTMT940042Place on Order
-
Product Code: EUTMT940034Place on Order
-
Product Code: EUTMT940002Place on Order
-
Product Code: EUTMT940001Place on Order
-
Product Code: LLR4021016 Stock Available
Reviews
No Reviews
