<
>
Lorell Mesh Mid-Back Task Chair - Black Seat Color - Leather Seat Material - 5-star Base - Black - 1 Each
Place on Order
Product Details
General Information
| Color Family | Black |
| Base Shape | 5-star |
| Chair/Seat Type | Task Chair |
| Assembly Required | Yes |
| Maximum Load Capacity | 250 lb |
| Product Color | Black |
| Seat Feature | Height Adjustment |
| Product Name | Mesh Mid-Back Task Chair |
| Width | 25.2" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 26.2" |
| Country of Origin | China |
| Height | 41.5" |
| Features | Tilt Tension |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Manufacturer | Lorell |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Chair |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: NTF2360Y2A8BL09Place on Order
-
Product Code: NTF2360Y2A8BL08Place on Order
-
Product Code: NTF2360Y2A8BL07Place on Order
-
Product Code: NTF2360Y2A8BL05Place on Order
-
Product Code: NTF2360Y2A8BL03Place on Order
-
Product Code: NTF2360Y2A8BL02Place on Order
-
Product Code: NTF2360Y2A8BL01Place on Order
-
Product Code: NTF2360S2A8BL10Place on Order
-
Product Code: NTF2360S2A8BL09Place on Order
-
Product Code: NTF2360S2A8BL08Place on Order
-
Product Code: NTF2360S2A8BL07Place on Order
-
Product Code: NTF2360S2A8BL05Place on Order
-
Product Code: NTF2360S2A8BL03Place on Order
-
Product Code: NTF2360S2A8BL02Place on Order
-
Product Code: NTF2360S2A8BL01Place on Order
-
Product Code: HON5713SB11T3 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
