<
>
Lorell SOHO Mesh Mid-back Task Chair - Black Seat Color - Fabric Seat Material - Black Back Color - Mesh Back Material - Mid Back - 5-star Base - Armrest - 1 Each
81 Stock Available
Product Details
General Information
| Base Shape | 5-star |
| Chair/Seat Type | Task Chair |
| Armrest | Yes |
| Assembly Required | Yes |
| Seat Feature | Pneumatic ~ Upholstered |
| Product Name | SOHO Mesh Mid-back Task Chair |
| Width | 26" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | China |
| Depth | 25.6" |
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Height | 37.8" |
| Features | Comfortable ~ Tilt Lock ~ Tilt Tension |
Product Information
| Brand | QMP |
| Type | Office Chairs |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: HONIWMMKD2FC10DPlace on Order
-
Product Code: HONSVTM2FCP82DWPlace on Order
-
Product Code: HONSVTM2FCP46DWPlace on Order
-
Product Code: HONSVTM2FCP22DWPlace on Order
-
Product Code: HONSVTM2FCP19DWPlace on Order
-
Product Code: HONSVTM2FCP10DW2 Stock Available
-
Product Code: HONI2UL2AC10TK3 Stock Available
-
Product Code: HONI2MRL2AC98TKPlace on Order
-
Product Code: HONI2MRL2AC67TKPlace on Order
-
Product Code: HONI2MRL2AC49TKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2AFC84ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2AFC47ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2ACC98ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2ACC84ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2ACC67ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2ACC49ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2ACC47ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2ACC19ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2ACC10ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2AFC98ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2AFC67ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2AFC49ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2AFC19ATKPlace on Order
-
Product Code: HONSVU1ACLC46TKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2AMLC67TKPlace on Order
-
Product Code: SKU-3008575Place on Order
-
Product Code: HONSVM1ALC90TKPlace on Order
-
Product Code: HONSVM1ALC10TK9 Stock Available
-
Product Code: HONIW103CU1013 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: HONCMZ1ACU104 Stock Available
-
Product Code: HONIWMMKD2FC10DPlace on Order
-
Product Code: HONNR12SAFC19DWPlace on Order
-
Product Code: EUTELV2BLKFSBLKPlace on Order
-
Product Code: EUT498SL88Place on Order
-
Product Code: EUT498SL48Place on Order
-
Product Code: HONSVTM2FCP82DWPlace on Order
-
Product Code: HONSVTM2FCP46DWPlace on Order
-
Product Code: HONSVTM2FCP22DWPlace on Order
-
Product Code: HONSVTM2FCP19DWPlace on Order
-
Product Code: HONSVTM2FCP10DW2 Stock Available
-
Product Code: HONCMY1ACU84Place on Order
-
Product Code: HONI2L1AMLC67TKPlace on Order
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
