<
>
MARTIN T15 SHARPCUT 15" WOOD PAPER TRIMMER
Available to Place on Order
Product Details
General Information
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Weight (Approximate) | 7 lb |
| Product Material | Wood |
| Country of Origin | United States |
| Cutting Length | 15" |
| Manufacturer Website Address | http://www.meadhatcher.com |
| Height | 0.5" |
| Manufacturer | Martin Yale Industries |
| Limited Warranty | 1 Year Lifetime |
| Product Color | Wood Grain ~ Maple |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | Sharpcut Paper Trimmers |
| Width | 12" |
| Sheet Cutting Capacity | 15 |
| Features | Self-sharpening ~ Heavy-duty Base - Wood |
Product Information
| Brand | Premier |
| Type | Guillotines & Trimmers |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews
