<
>
Rapesco 790 Long Arm Stapler with Staples Set - Staples Upto 50 Sheet of 80g/m² Paper - Staple Size: - 24/0.24" , - 24/0.31" , - 26/0.24" , - 26/0.31" - 12" Throat Depth - Front Loading - 1 Each
Place on Order
Product Details
General Information
| Sheet Capacity | 50 of 80g/m² Paper |
| Throat Depth | 12" |
| Staple Size | 26/8mm ~ 24/8mm ~ 26/6mm ~ 24/6mm |
| Product Model | 790 |
| Product Name | 790 Long Arm Stapler with Staples Set |
| Package Contents |
|
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer Website Address | http://www.rapesco.com |
| Manufacturer | Rapesco Office Products, Plc |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Stapler & Staples |
Description
Alternative Products
Reviews
No Reviews
