- Heavy-duty steel dolly easily supports up to seven Stacking Chairs (sold separately).
- 3" casters for easy mobility.
- Durable black powder coat finish.
<
>
Safco Heavy-duty Stacking Chair Cart - 300 lb Load Capacity - 3" Caster Size - Steel - 23.12" Width x 23.12" Depth x 4.50" Height - Black - 1 Each
8 Stock Available
Product Details
General Information
| Assembly Required | No |
| Maximum Load Capacity | 300 lb |
| Product Material | Steel |
| Product Color | Black |
| Product Name | Heavy-duty Stacking Chair Cart |
| Width | 23.1" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Height | 4.5" |
| Manufacturer | Safco Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Depth | 23.1" |
| Country of Origin | China |
| Caster Size | 3" |
Product Information
| Brand | Safco |
| Type | Chair/Table Carts |
Description
Heavy-duty steel dolly easily supports up to seven Stacking Chairs (sold separately). 3" casters for easy mobility. Durable black powder coat finish.
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
