- Wide compatibility in different regions with 100-240V automatic switching
- Power clips included for North American, European, United Kingdom and Australian wall plugs
- Supports a range of devices that require 9 volts and 2 amps (or less) of power and an M-type barrel connector
- Reduces downtime in the event of a failed power adapter
<
>
StarTech.com 9-Volt Replacement DC Power Adapter - 2 Amps - 120 V AC, 230 V AC Input - 9 V DC Output - 2 A - 1 Each
Place on Order
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Output Voltage | 9 V DC |
| For Use With | Devices with M-type Barrel Connector |
| Dimensions | 46x82x36mm |
| Manufacturer | StarTech.com |
| Power | 2 Amp |
| Power Source | Mains |
| Voltage | 9 Volt |
| Weight | 213g |
Product Information
| Brand | IDEAL INDUSTRIES |
| Type | Power Adapter |
Key Data
| Environmentally Friendly | Yes |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
