<
>
StarTech.com DC Power Adapter - 5V, 4A - 120 V AC, 230 V AC Input - 5 V DC Output - 4 A - 1 Each
Place on Order
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Output Voltage | 5 V DC |
| Input Voltage | 120 V AC ~ 230 V AC |
| Limited Warranty | 2 Year |
| Manufacturer Part Number | SVA5M4NEUA |
| Manufacturer Website Address | http://www.startech.com |
| Manufacturer | StarTech.com |
| Country of Origin | China |
| Maximum Output Current | 4 A |
| Packaged Quantity | 1 |
| Product Name | DC Power Adapter - 5V, 4A |
Product Information
| Brand | IDEAL INDUSTRIES |
| Type | Power Adapter |
Key Data
| Environmentally Friendly | Yes |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
