- Terminal block power adapter has been designed for StarTech.com industrial products
- Use as an alternative power source, replacement, or back-up power supply when sufficient bus-power is unavailable
- Includes regional plug attachments for NA/JP, EU, UK & ANZ
- Includes an attached two conductor terminal block
- Includes an additional three conductor terminal block
<
>
StarTech.com Universal DC Power Adapter for Industrial USBHubs - 20V, 3.25A - 120 V AC, 230 V AC Input - 20 V DC Output - 3.25 A - 1 Each
Place on Order
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Universal Adapter | Yes |
| Output Voltage | 20 V DC |
| Multiple Power Tips | Yes |
| For Use With | Industrial USB Hubs |
| Dimensions | 38x53x319mm |
| Manufacturer | StarTech.com |
| Weight | 310g |
| Warranty | 1 Year Warranty |
Product Information
| Brand | IDEAL INDUSTRIES |
| Type | Power Adapter |
Key Data
| Environmentally Friendly | Yes |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
