<
>
Data Accessories Company Desk Lamp - 16" Height - 5.50 W LED Bulb - Desk Mountable - Black, Red - for Office, Home, Dorm
Place on Order
Product Details
General Information
| Bulb/Tube Type | LED |
| Power Consumption | 5.50 W |
| Mount Type | Desk Mountable |
| Maximum Bulb/Tube Power | 5.50 W |
| Product Color | Black ~ Red |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | Desk Lamp |
| Height | 16" |
| Manufacturer | Data Accessories Company |
| Application/Usage | Office ~ Home ~ Dorm |
Product Information
| Brand | Data Accessories Company |
| Type | Desk Lamp |
Description
MP-329 LED Desk Lamp offers versatile lighting and keeps your essential office supplies handy with the included Separable Swirl Organizer. Use the Smart-touch dimmer to adjust the brightness to one of three levels that suit your needs. LED lamp offers flicker-free, glare-free light to prevent eyestrain. Gooseneck design with an 80-degree, adjustable silicone neck lets you direct light where you need it. Compact in size, 5.5-watt lamp is perfect for offices, homes, dorms and more.
Alternative Products
-
Product Code: OTTCSR7500CSHPRPlace on Order
-
Product Code: OTTCSR07G5WSHPRPlace on Order
-
Product Code: OTTCSN85G5CSHPRPlace on Order
-
Product Code: OTTCSN8500CSHPRPlace on Order
-
Product Code: OTTCS336G5CSHPRPlace on Order
-
Product Code: BOSLED2107WHTPlace on Order
-
Product Code: BOSLED2105PNKPlace on Order
-
Product Code: BOSLED2105NVYPlace on Order
-
Product Code: BOSVLF100WHTPlace on Order
-
Product Code: BOSVLF100SLVPlace on Order
-
Product Code: BOSVLED1821WBOSPlace on Order
-
Product Code: BOSVLED1813BOSPlace on Order
-
Product Code: BOSVLED1800BKPlace on Order
-
Product Code: BOSKTVLED1502WPlace on Order
Reviews
No Reviews
