<
>
Lorell Ergomesh Managerial Mesh Mid-back Chair - Dillon Stratus Seat Color - Vinyl Seat Material - Black Back Color - Mesh Back Material - Black Frame Color - Mid Back - 5-star Base - Stratus, Brown - 1 Each
Place on Order
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Assembly Required | Yes |
| Chair/Seat Type | Management Chair |
| Color Family | Multicolor |
| Base Shape | 5-star |
| Maximum Load Capacity | 250 lb |
| Product Color | Stratus ~ Brown |
| Seat Feature | Upholstered |
| Product Name | Ergomesh Managerial Mesh Mid-back Chair |
| Width | 25.3" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 23.5" |
| Country of Origin | China |
| Height | 40.5" |
| Features | Breathable ~ Reinforced |
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Chair |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: LLR8624172 Stock Available
-
Product Code: NTF1760R1A4116Place on Order
-
Product Code: NTF1760R1A4115Place on Order
-
Product Code: NTF1760R1A4114Place on Order
-
Product Code: NTF1760R1A4113Place on Order
-
Product Code: NTF1760R1A4112Place on Order
-
Product Code: NTF1760R1A4111Place on Order
-
Product Code: NTF1660R1A4116Place on Order
-
Product Code: NTF1660R1A4115Place on Order
-
Product Code: NTF1660R1A4114Place on Order
-
Product Code: NTF1660R1A4113Place on Order
-
Product Code: NTF1660R1A4112Place on Order
-
Product Code: NTF1660R1A4111Place on Order
-
Product Code: NTF1660R100116Place on Order
-
Product Code: NTF1660R100115Place on Order
-
Product Code: NTF1660R100114Place on Order
-
Product Code: NTF1660R100113Place on Order
-
Product Code: NTF1660R100112Place on Order
-
Product Code: NTF1660R100111Place on Order
-
Product Code: NTF1560Y2A8S116Place on Order
-
Product Code: NTF1560Y2A8S115Place on Order
-
Product Code: NTF1560Y2A8S114Place on Order
-
Product Code: NTF1560Y2A8S113Place on Order
-
Product Code: NTF1560Y2A8S112Place on Order
-
Product Code: NTF1560Y2A8S111Place on Order
-
Product Code: NTF1560Y2A8B116Place on Order
-
Product Code: NTF1560Y2A8B115Place on Order
-
Product Code: NTF1560Y2A8B114Place on Order
-
Product Code: NTF1560Y2A8B113Place on Order
-
Product Code: NTF1560Y2A8B112Place on Order
-
Product Code: NTF1560Y2A8B111Place on Order
-
Product Code: BVM9551MC4BLKPlace on Order
-
Product Code: BVM9550MC4BLKPlace on Order
Alternative Products
Reviews
No Reviews
