<
>
Lorell ErgoMesh Series Managerial Mesh Mid-Back Chair - Dillon Buff Seat Color - Vinyl Seat Material - Black Back Color - Mesh Back Material - Black Frame Color - Mid Back - 5-star Base - 1 Each
Place on Order
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Assembly Required | Yes |
| Base Shape | 5-star |
| Chair/Seat Type | Management Chair |
| Product Name | ErgoMesh Series Managerial Mesh Mid-Back Chair |
| Width | 25.3" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 23.5" |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Features | Back Height Adjustment ~ Abrasion Resistant ~ Asynchronous Control |
| Height | 40.5" |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Chair |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: LLR8624172 Stock Available
-
Product Code: NTF1760R1A4116Place on Order
-
Product Code: NTF1760R1A4115Place on Order
-
Product Code: NTF1760R1A4114Place on Order
-
Product Code: NTF1760R1A4113Place on Order
-
Product Code: NTF1760R1A4112Place on Order
-
Product Code: NTF1760R1A4111Place on Order
-
Product Code: NTF1660R1A4116Place on Order
-
Product Code: NTF1660R1A4115Place on Order
-
Product Code: NTF1660R1A4114Place on Order
-
Product Code: NTF1660R1A4113Place on Order
-
Product Code: NTF1660R1A4112Place on Order
-
Product Code: NTF1660R1A4111Place on Order
-
Product Code: NTF1660R100116Place on Order
-
Product Code: NTF1660R100115Place on Order
-
Product Code: NTF1660R100114Place on Order
-
Product Code: NTF1660R100113Place on Order
-
Product Code: NTF1660R100112Place on Order
-
Product Code: NTF1660R100111Place on Order
-
Product Code: NTF1560Y2A8S116Place on Order
-
Product Code: NTF1560Y2A8S115Place on Order
-
Product Code: NTF1560Y2A8S114Place on Order
-
Product Code: NTF1560Y2A8S113Place on Order
-
Product Code: NTF1560Y2A8S112Place on Order
-
Product Code: NTF1560Y2A8S111Place on Order
-
Product Code: NTF1560Y2A8B116Place on Order
-
Product Code: NTF1560Y2A8B115Place on Order
-
Product Code: NTF1560Y2A8B114Place on Order
-
Product Code: NTF1560Y2A8B113Place on Order
-
Product Code: NTF1560Y2A8B112Place on Order
-
Product Code: NTF1560Y2A8B111Place on Order
-
Product Code: BVM9551MC4BLKPlace on Order
-
Product Code: BVM9550MC4BLKPlace on Order
Alternative Products
Reviews
No Reviews
