<
>
Lorell Horizontal Mesh High-Back Conference Chair - Black Seat Color - Fabric, Molded Foam Seat Material - Mesh Back Material - High Back - 1 Each
5 Stock Available
Product Details
General Information
| Assembly Required | No |
| Chair/Seat Type | Executive Chair |
| Maximum Load Capacity | 275 lb |
| Seat Feature | Upholstered |
| Product Name | Horizontal Mesh High-Back Conference Chair |
| Width | 27" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Manufacturer | Lorell |
| Features | Gas Lift ~ Synchro Tilt ~ Tilt Tension ~ Adjustable Tilt |
| Height | 43" |
| Country of Origin | China |
| Depth | 25.5" |
Product Information
| Brand | QMP |
| Type | Office Chairs |
Description
People who bought this also bought
Alternative Products
-
Product Code: EUTMM950035Place on Order
-
Product Code: EUTMM950033Place on Order
-
Product Code: EUTMM950032Place on Order
-
Product Code: EUTMM950031Place on Order
-
Product Code: EUTMM950029Place on Order
-
Product Code: EUTMM950026Place on Order
-
Product Code: EUTFM408032Place on Order
-
Product Code: LLR8556158 Stock Available
Reviews
No Reviews
