<
>
Lorell Conjure High-Back Office Chair - Fabric Seat Material - High Back - Black - Armrest - 1 Each
61 Stock Available
Product Details
General Information
| Color Family | Black |
| Chair/Seat Type | Executive Chair |
| Armrest | Yes |
| Assembly Required | Yes |
| Maximum Load Capacity | 275 lb |
| Product Color | Black |
| Seat Feature | Height Adjustment ~ Lockable ~ 360° Swivel ~ Slider ~ Depth Adjustment ~ Cushioned |
| Product Name | Conjure High-Back Office Chair |
| Width | 20.8" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 20.5" |
| Country of Origin | China |
| Features | Ratchet Back ~ Arm Width Adjustment ~ Adjustable with Tilt Tension Control ~ Mobility ~ Back Height Adjustment ~ Adjustable Lumbar Support ~ Arm Height Adjustment ~ Knee Tilt ~ Reinforced ~ Breathable ~ Padded Arm |
| Height | 44.8" |
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Chair |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: LLR005805 Stock Available
-
Product Code: NTF1580Y2A8ST01Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB9488Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB9487Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB9486Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB9485Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB9484Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB9467Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB9466Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB9464Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB9463Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB9462Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB9451Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB9450Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB9449Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB9448Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB9447Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB9445Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB9444Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB9443Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB9442Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB9441Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB9435Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB9434Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB9433Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB9432Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB9431Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB9430Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB9429Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB9428Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB9426Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB9404Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB9403Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB9402Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB9401Place on Order
-
Product Code: EUTMM950088Place on Order
-
Product Code: EUTMM950087Place on Order
-
Product Code: EUTMM950086Place on Order
-
Product Code: EUTMM950085Place on Order
-
Product Code: EUTMM950084Place on Order
-
Product Code: EUTMM950067Place on Order
-
Product Code: EUTMM950066Place on Order
-
Product Code: EUTMM950064Place on Order
-
Product Code: EUTMM950063Place on Order
-
Product Code: EUTMM950051Place on Order
-
Product Code: EUTMM950050Place on Order
-
Product Code: EUTMM950049Place on Order
-
Product Code: EUTMM950048Place on Order
-
Product Code: EUTMM950047Place on Order
-
Product Code: EUTMM950045Place on Order
-
Product Code: EUTMM950044Place on Order
-
Product Code: EUTMM950043Place on Order
-
Product Code: EUTMM950042Place on Order
-
Product Code: EUTMM950041Place on Order
-
Product Code: EUTMM950035Place on Order
-
Product Code: EUTMM950034Place on Order
-
Product Code: EUTMM950033Place on Order
-
Product Code: EUTMM950032Place on Order
-
Product Code: EUTMM950031Place on Order
-
Product Code: EUTMM950030Place on Order
-
Product Code: EUTMM950029Place on Order
-
Product Code: EUTMM950028Place on Order
-
Product Code: EUTMM950026Place on Order
-
Product Code: EUTMM950004Place on Order
-
Product Code: EUTMM950003Place on Order
-
Product Code: EUTMM950002Place on Order
-
Product Code: EUTMM950001Place on Order
-
Product Code: EUTFM408032Place on Order
-
Product Code: BOPB8991MPlace on Order
-
Product Code: LLR8556188 Stock Available
-
Product Code: LLR84565Place on Order
-
Product Code: LLR632108 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: LLR6201049 Stock Available
-
Product Code: EUTMTHB94106Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB94105Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB94103Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB94102Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB94101Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB94077Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB94076Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB94075Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB94073Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB94071Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB94069Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB94010Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB94008Place on Order
-
Product Code: EUTMTHB94007Place on Order
Reviews
No Reviews
