<
>
Lorell Ratchet Back Mesh Mid-Back Stool - Black Seat Color - Fabric Seat Material - Black Back Color - Mesh Back Material - 5-star Base - Black - 1 Each
217 Stock Available
Product Details
General Information
| Base Shape | 5-star |
| Chair/Seat Type | Task Chair |
| Color Family | Black |
| Assembly Required | Yes |
| Maximum Load Capacity | 250 lb |
| Product Color | Black |
| Seat Feature | Padded ~ Height Adjustment |
| Product Name | Ratchet Back Mesh Mid-Back Stool |
| Width | 26" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | Taiwan |
| Depth | 23.6" |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Manufacturer | Lorell |
| Features | Ratchet Back ~ Breathable ~ Comfortable ~ Foot Ring ~ Back Height Adjustment |
| Height | 53" |
Product Information
| Brand | QMP |
| Type | Stools |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: NPRCH305FNGY14 Stock Available
-
Product Code: NPRCH301MABK337 Stock Available
-
Product Code: HONCMZ1ACU104 Stock Available
-
Product Code: HONIWMMKD2FC10DPlace on Order
-
Product Code: HONITLMKD1MC84BPlace on Order
-
Product Code: HONITLMKD1MC67BPlace on Order
-
Product Code: HONITLMKD1MC49BPlace on Order
-
Product Code: HONITLMKD1MC47BPlace on Order
-
Product Code: HONITLMKD1MC22BPlace on Order
-
Product Code: HONITLMKD1MC19BPlace on Order
-
Product Code: HONNR12SAFC19DWPlace on Order
-
Product Code: HONSVTM2FCP82DWPlace on Order
-
Product Code: HONSVTM2FCP46DWPlace on Order
-
Product Code: HONSVTM2FCP22DWPlace on Order
-
Product Code: HONSVTM2FCP19DWPlace on Order
-
Product Code: HONSVTM2FCP10DW2 Stock Available
-
Product Code: HONCMZ1ACU191 Stock Available
-
Product Code: HONCMZ1ACU84Place on Order
-
Product Code: HONCMY1ACU84Place on Order
-
Product Code: HONI2L1AMLC67TKPlace on Order
Alternative Products
-
Product Code: EUTMT940085Place on Order
-
Product Code: EUTMT940084Place on Order
-
Product Code: EUTMT940066Place on Order
-
Product Code: EUTMT940044Place on Order
-
Product Code: EUTMT940041Place on Order
-
Product Code: EUTMT940035Place on Order
-
Product Code: EUTMT940033Place on Order
-
Product Code: EUTMT940032Place on Order
-
Product Code: EUTMT940031Place on Order
-
Product Code: EUTMT940030Place on Order
-
Product Code: EUTMT940029Place on Order
-
Product Code: EUTMT940028Place on Order
-
Product Code: EUTMT940026Place on Order
-
Product Code: EUTMT940004Place on Order
-
Product Code: EUTMT940003Place on Order
-
Product Code: LLR62008227 Stock Available
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
