<
>
Lorell SOHO Upholstered Task Chair - Black Seat Color - Fabric Seat Material - Black Back Color - Fabric Back Material - 1 Each
Place on Order
Product Details
General Information
| Chair/Seat Type | Task Chair |
| Assembly Required | Yes |
| Maximum Load Capacity | 250 lb |
| Seat Feature | Cushioned ~ Upholstered |
| Product Name | SOHO Upholstered Task Chair |
| Width | 26.8" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | China |
| Depth | 25.8" |
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Height | 39" |
| Features | Dual Wheel Caster ~ Tilt Lock ~ Comfortable ~ Adjustable with Tilt Tension Control ~ Cushioned Back ~ Sturdy ~ Upholstered Back |
Product Information
| Brand | QMP |
| Type | Office Chairs |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: NPRCH305FNGY14 Stock Available
-
Product Code: NPRCH302MNBKPlace on Order
-
Product Code: NPRCH301MABK337 Stock Available
-
Product Code: HONCMZ1ACU104 Stock Available
-
Product Code: HONIWMMKD2FC10DPlace on Order
-
Product Code: HONITLMKD1MC84BPlace on Order
-
Product Code: HONITLMKD1MC67BPlace on Order
-
Product Code: HONITLMKD1MC49BPlace on Order
-
Product Code: HONITLMKD1MC47BPlace on Order
-
Product Code: HONITLMKD1MC22BPlace on Order
-
Product Code: HONITLMKD1MC19BPlace on Order
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
