<
>
Lorell Value Lateral File - 2-Drawer - 30" Width x 18.6" Depth x 28.1" Height - 2 x Drawer(s) for File - A4, Letter, Legal - Interlocking, Ball-bearing Suspension, Adjustable Glide - Light Gray - Steel - Recycled
Place on Order
Product Details
General Information
| Assembly Required | No |
| Product Material | Steel |
| Product Color | Light Gray |
| Total Number of Drawers | 2 |
| Product Name | Value Lateral File - 2-Drawer |
| Width | 30" |
| Media Size Supported | A4 ~ Letter ~ Legal |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Application/Usage | File Storage |
| Certifications & Standards |
Greenguard Certified |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 18.6" |
| Height | 28.1" |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Features | Interlocking ~ Ball-bearing Suspension ~ Adjustable Glide |
| Drawer Type | File |
| Manufacturer | Lorell |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Accessories |
Key Data
| Recycled | Yes |
Description
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews
