<
>
Lorell Vinyl Contoured Task Chair - Vinyl Seat Material - Vinyl Back Material - 5-star Base - Black - Plastic - 1 Each
2 Stock Available
Product Details
General Information
| Color Family | Black |
| Chair/Seat Type | Task Chair |
| Base Shape | 5-star |
| Assembly Required | Yes |
| Maximum Load Capacity | 275 lb |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Seat Feature | Upholstered |
| Product Name | Vinyl Contoured Task Chair |
| Width | 24" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 17.8" |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Features | Tilt Tension ~ Contoured Back ~ Easy Clean ~ Comfortable ~ Tilt Lock ~ Dual Wheel Caster ~ Mobility |
| Height | 38.5" |
Product Information
| Brand | QMP |
| Type | Office Chairs |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: BOP6566AMBKPlace on Order
-
Product Code: NPRCH303CNBKPlace on Order
-
Product Code: OSP5500DR1078 Stock Available
-
Product Code: HONNR11SAMU10BT2 Stock Available
-
Product Code: HONI2MRL2AU10TKPlace on Order
-
Product Code: HONSVR1AOUR10TKPlace on Order
-
Product Code: HONSVR1AIUR10TKPlace on Order
-
Product Code: HONSVM1ALUR10TKPlace on Order
-
Product Code: HONIT105UR10Place on Order
-
Product Code: HONI2M2AFU10ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2ACU10ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2AMLU10TKPlace on Order
-
Product Code: SAF3391BV7 Stock Available
-
Product Code: LLR8001423 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
