<
>
NuSparc Multi-Task Chair - Fabric Back Material - 5-star Base - Black - 1 Each
22 Stock Available
Product Details
General Information
| Color Family | Black |
| Chair/Seat Type | Task Chair |
| Base Shape | 5-star |
| Assembly Required | Yes |
| Maximum Load Capacity | 275 lb |
| Product Color | Black |
| Seat Feature | Cushioned ~ Height Adjustment ~ 360° Swivel |
| Product Name | Multi-Task Chair |
| Width | 23" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | China |
| Depth | 24.7" |
| Features | Adjustable ~ Comfortable ~ Dual Wheel Caster ~ Mobility |
| Height | 37" |
| Manufacturer | NuSparc |
| Manufacturer Website Address | https:// |
Product Information
| Brand | QMP |
| Type | Office Chairs |
Description
Multi-task Chair offers a simple approach to reliable seating with the traditional fabric back and seat cushioned for your comfort. Functions include adjustable seat height and 360-degree swivel. Five-star nylon base features dual-wheel casters for easy mobility. Weight capacity is 275 lb.
People who bought this also bought
-
Product Code: NPRCH201MAGY44 Stock Available
-
Product Code: NPRCH201MABK53 Stock Available
-
Product Code: LLR6201418 Stock Available
-
Product Code: BOPB6044Place on Order
-
Product Code: HONI2Y1AHFC10DWPlace on Order
-
Product Code: HONI2Y2AHFC10DW8 Stock Available
-
Product Code: LLR68549Place on Order
-
Product Code: HONCLQIMCU98TPlace on Order
-
Product Code: HONCLQIFCU98DWPlace on Order
-
Product Code: EUTFM408063Place on Order
-
Product Code: EUT4980262Place on Order
-
Product Code: EUTEHS5499Place on Order
-
Product Code: BOPB6566GYBKPlace on Order
-
Product Code: HONI2UL2AC98TKPlace on Order
-
Product Code: HONI2UL2AC67TKPlace on Order
-
Product Code: HONI2UL2AC47TKPlace on Order
-
Product Code: HONIE102CU19Place on Order
-
Product Code: BOP6116CCSPlace on Order
-
Product Code: BOPB436CCP2 Stock Available
-
Product Code: HON5701GA90T1 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews
