<
>
StarTech.com 2 Port Professional USB KVM Switch Kit with Cables - 2 Computer(s) - 1 Local User(s) - VGA, SVGA - 1920 x 1440 - Desktop - TAA Compliant
Place on Order
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| USB | Yes |
| VGA | Yes |
| Number of Computers Supported | 2 |
| Number of USB Ports | 2 |
| Number of VGA Ports | 1 |
| Number of Local Users Supported | 1 |
| Graphic Mode | VGA ~ SVGA |
| Height | 1.6" |
| Limited Warranty | 2 Year |
| Manufacturer Website Address | http://www.startech.com |
| Manufacturer | StarTech.com |
| Country of Origin | Taiwan |
| Depth | 2.8" |
| Package Contents |
|
| Maximum Video Resolution | 1920 x 1440 |
| Packaged Quantity | 1 |
| Weight (Approximate) | 14.90 oz |
| Width | 4.9" |
| Product Name | 2 Port Professional USB KVM Switch Kit with Cables |
Product Information
| Brand | StarTech |
| Type | KVM Console |
Key Data
| Environmentally Friendly | Yes |
Description
People who bought this also bought
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
