- Three-in-one adapter - mDP to: VGA, DVI, HDMI
- Support for video resolution up to 1920x1200/1080p
- Plug-and-play installation
- Compatible with Intel Thunderbolt devices that are capable of outputting a DisplayPort signal
- Small footprint
- Portable, lightweight construction
- Sleek White Design
<
>
StarTech.com Travel A/V Adapter: 3-in-1 Mini DisplayPort to VGA DVI or HDMI Converter - White
Place on Order
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Product Color | White |
| Manufacturer | StarTech |
| Form | Adapter |
| Cable Length | 150mm |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Dimensions | 45x270x15mm |
| Weight | 57g |
Product Information
| Brand | StarTech |
| Type | Computer Cables |
Key Data
| Environmentally Friendly | Yes |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: STCUSBPLATEPlace on Order
-
Product Code: STCUSBMBADAPTPlace on Order
-
Product Code: STCUSB3SPLATEPlace on Order
-
Product Code: STCUSB3S2SAT3CBPlace on Order
-
Product Code: STCUSB3S2ESATA3Place on Order
-
Product Code: STCUSB3C2ESAT3Place on Order
-
Product Code: STCUSB32VGAPROPlace on Order
-
Product Code: STCUSB32HDPROPlace on Order
-
Product Code: STCUSB31CSAT3CBPlace on Order
-
Product Code: STCUSB31C2SAT3Place on Order
-
Product Code: STCUSB312SAT3CBPlace on Order
-
Product Code: STCUSB2VGAE2Place on Order
-
Product Code: STCUSBINT5PINPlace on Order
-
Product Code: STCMDP2VGDVHDPlace on Order
-
Product Code: STCMDP2VGAAPlace on Order
-
Product Code: STCMDP2HDVGAWPlace on Order
-
Product Code: STCMDP2DPDVHDPlace on Order
-
Product Code: STCMCHD2VGAE2Place on Order
-
Product Code: STCICUSBCPLLD25Place on Order
-
Product Code: STCICUSB232V2Place on Order
-
Product Code: STCICUSB232SM3Place on Order
-
Product Code: STCICUSB232PROCPlace on Order
-
Product Code: STCICUSB232PROPlace on Order
-
Product Code: STCICUSB232INT2Place on Order
-
Product Code: STCICUSB232DB25Place on Order
-
Product Code: STCICUSB232CPlace on Order
-
Product Code: STCDKT30CHVAUSPPlace on Order
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
