<
>
ZOLL Medical AED 3 Surface-mounted Wall Cabinet - 17.5" Width x 7" Depth x 17.5" Height - Wall Mountable - Green
Place on Order
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Assembly Required | No |
| Product Color | Green |
| Product Name | Medical AED 3 Surface-mounted Wall Cabinet |
| Width | 17.5" |
| Manufacturer Website Address | http://www.zoll.com |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | ZOLL Medical Corporation |
| Features | Wall Mountable |
| Height | 17.5" |
| Application/Usage | Medical |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 7" |
Product Information
| Brand | ZOLL |
| Type | Wardrobes & Dressers |
Description
Keep your ZOLL AED 3 defibrillator secure and easily accessible for medical emergencies in this Standard Surface-mounted Wall Cabinet. It holds a ZOLL AED 3, one backup set of electrodes and one backup battery should you need them. Easy-to-install wall cabinet comes with installation instructions and meets ADA requirements.
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews
