<
>
Boss Mahogany Frame Side Chair - Black - 1 Each
Place on Order
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Chair/Seat Type | Guest Chair |
| Maximum Load Capacity | 250 lb |
| Product Color | Black |
| Product Name | Mahogany Frame Side Chair |
| Width | 24" |
| Depth | 25" |
| Height | 34" |
| Manufacturer Website Address | http://www.bosschair.com |
| Manufacturer | Norstar Office Products Inc |
Product Information
| Brand | Boss |
| Type | Chair |
Description
Wood Reception Chair is the perfect option for any office, waiting room, conference room or event. It features a molded wood frame and mahogany finish for a sleek look that's as alluring as it is professional. Extra-thick seat and back cushions provide a comfortable sitting experience for all your guests and visitors.
People who bought this also bought
Alternative Products
Reviews
No Reviews
