<
>
Lorell Mid-century Modern Flannel Guest Chair - Sled Base - Gray - Armrest - 1 Each
1 Stock Available
Product Details
General Information
| Assembly Required | Yes |
| Armrest | Yes |
| Base Shape | Sled |
| Chair/Seat Type | Guest Chair |
| Color Family | Gray |
| Number of Legs | 4 |
| Product Color | Gray |
| Seat Feature | Cushioned |
| Product Name | Mid-century Modern Flannel Guest Chair |
| Width | 25.1" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 26.1" |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Height | 33.5" |
| Features | Upholstered Arm ~ Cushioned Back ~ Adjustable Glide ~ Durable ~ Comfortable |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Chair |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: BOP9591AMBG500Place on Order
-
Product Code: BOP9591AMBGPlace on Order
-
Product Code: KFI5600GYPlace on Order
-
Product Code: BOPB6909RCSPlace on Order
-
Product Code: LLR685605 Stock Available
-
Product Code: BOPB9580DWSGPlace on Order
-
Product Code: BOPB9580BKBKPlace on Order
-
Product Code: BOPB9570BKPlace on Order
-
Product Code: OSP55056 Stock Available
-
Product Code: LLR6855425 Stock Available
-
Product Code: LLR6855331 Stock Available
-
Product Code: LLR6855187 Stock Available
-
Product Code: LLR68555335 Stock Available
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
