<
>
Lorell Thickly Padded Guest Chair - Mahogany Frame Color - Four-legged Base - Charcoal - 1 Each
87 Stock Available
Product Details
General Information
| Assembly Required | Yes |
| Base Shape | Four-legged |
| Color Family | Gray |
| Chair/Seat Type | Guest Chair |
| Number of Legs | 4 |
| Maximum Load Capacity | 275 lb |
| Product Color | Charcoal |
| Product Name | Thickly Padded Guest Chair |
| Width | 24" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 25" |
| Country of Origin | China |
| Features | Padded |
| Height | 35.5" |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Manufacturer | Lorell |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Chair |
Description
People who bought this also bought
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
