<
>
Boss Stackable Guest Chair - Black Seat Color - Black Back Color - Mesh Back Material - Black Frame Color - Four-legged Base - Armrest - 1 Each
Place on Order
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Chair/Seat Type | Guest Chair |
| Base Shape | Four-legged |
| Assembly Required | Yes |
| Armrest | Yes |
| Maximum Load Capacity | 275 lb |
| Number of Legs | 4 |
| Product Name | Stackable Guest Chair |
| Width | 24" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | China |
| Depth | 23.5" |
| Height | 33" |
| Features | Stackable ~ Hooded Caster ~ Dual Wheel Caster ~ Mobility ~ Breathable ~ Comfortable |
| Manufacturer Website Address | http://www.bosschair.com |
| Manufacturer | Norstar Office Products Inc |
Product Information
| Brand | QMP |
| Type | Stacking & Folding Chairs |
Description
Stackable Guest Chair with casters is the perfect addition to any room or office. It adds a modern, professional appearance to any space. Stack up to four chairs to save storage space. Chair is set at a fixed height with fixed arms. Four hooded, dual-wheel casters enhance mobility. Breathable, mesh back maximizes airflow for comfortable, all-day sitting. Maximum weight capacity is 275 lb.
People who bought this also bought
-
Product Code: BOP9591AMBG500Place on Order
-
Product Code: BOP9591AMBGPlace on Order
-
Product Code: LLR2310088Place on Order
-
Product Code: LLR2310087Place on Order
-
Product Code: LLR2310086Place on Order
-
Product Code: LLR2310085Place on Order
-
Product Code: LLR2310084Place on Order
-
Product Code: LLR2310067Place on Order
-
Product Code: LLR2310066Place on Order
-
Lorell Mesh Back Stackable Guest Chair - Perfection Burgundy Seat Color - Black Frame Color - 1 EachProduct Code: LLR2310064Place on Order
-
Product Code: LLR2310063Place on Order
-
Product Code: LLR2310051Place on Order
-
Product Code: LLR2310050Place on Order
-
Product Code: LLR2310049Place on Order
-
Product Code: LLR2310048Place on Order
-
Product Code: LLR2310047Place on Order
-
Product Code: LLR2310046Place on Order
-
Product Code: LLR2310045Place on Order
-
Product Code: LLR2310044Place on Order
-
Product Code: LLR2310043Place on Order
-
Product Code: LLR2310042Place on Order
-
Product Code: LLR2310041Place on Order
-
Product Code: LLR2310035Place on Order
-
Product Code: LLR2310034Place on Order
-
Product Code: LLR2310033Place on Order
-
Product Code: LLR2310032Place on Order
-
Product Code: LLR2310031Place on Order
-
Product Code: KFI5600GYPlace on Order
-
Product Code: LLR685621 Stock Available
-
Product Code: LLR685605 Stock Available
-
Product Code: BOPB9580DWSGPlace on Order
-
Product Code: BOPB9580BKBKPlace on Order
-
Product Code: BOPB9570BKPlace on Order
-
Product Code: OSP55056 Stock Available
-
Product Code: LLR6855425 Stock Available
-
Product Code: LLR6855331 Stock Available
-
Product Code: LLR6855187 Stock Available
-
Product Code: LLR68555335 Stock Available
-
Product Code: SKU-3005797Place on Order
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews
