<
>
Lorell ErgoMesh Series Mesh Back Guest Chair with Arms - Expo Leaf Seat Color - Mesh, Fabric Seat Material - Black Back Color - Mesh Back Material - Cantilever Base - Black - 1 Each
Place on Order
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Color Family | Black |
| Chair/Seat Type | Guest Chair |
| Base Shape | Cantilever |
| Assembly Required | Yes |
| Maximum Load Capacity | 250 lb |
| Product Color | Black |
| Product Name | ErgoMesh Series Mesh Back Guest Chair with Arms |
| Width | 27" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | Taiwan |
| Depth | 27.8" |
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Height | 41" |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Chair |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: NTF3461GTA49GONPlace on Order
-
Product Code: NTF3461GTA49GLAPlace on Order
-
Product Code: NTF3461GTA49GDOPlace on Order
-
Product Code: NTF3461GTA49GCDPlace on Order
-
Product Code: NTF3461GTA49GBUPlace on Order
-
Product Code: NTF3461GTA49BONPlace on Order
-
Product Code: NTF3461GTA49BLAPlace on Order
-
Product Code: NTF3461GTA49BDOPlace on Order
-
Product Code: NTF3461GTA49BCDPlace on Order
-
Product Code: NTF3461GTA49BBUPlace on Order
-
Product Code: LLR3095384 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews
