<
>
Lorell Executive Mesh High-Back Office Chair - Black Seat Color - Fabric Seat Material - High Back - Armrest - 1 Each
Place on Order
Product Details
General Information
| Chair/Seat Type | Task Chair |
| Assembly Required | Yes |
| Armrest | Yes |
| Seat Feature | Upholstered |
| Product Name | Executive Mesh High-Back Office Chair |
| Width | 26.5" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 25" |
| Features | Contemporary Style ~ Comfortable ~ Backrest Lock ~ Reinforced ~ Adjustable with Tilt Tension Control ~ Synchro Tilt ~ Triple Paddle Control ~ Padded Armrest ~ Seat Slider ~ Tilt Tension |
| Height | 47" |
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Chair |
Key Data
| Recycled | Yes |
Description
People who bought this also bought
Alternative Products
-
Product Code: HONI2UL2AC10TK3 Stock Available
-
Product Code: HONI2M2AFC84ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2AFC47ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2ACC98ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2ACC84ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2ACC67ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2ACC49ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2ACC47ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2ACC19ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2ACC10ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2AFC98ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2AFC67ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2AFC49ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2AFC19ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2AMLC67TKPlace on Order
-
Product Code: SKU-3008575Place on Order
-
Product Code: HONSVM1ALC90TKPlace on Order
-
Product Code: HONSVM1ALC10TK9 Stock Available
-
Product Code: HONIW103CU1013 Stock Available
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
