<
>
Lorell Mid-back Task Chair - Black Seat Color - Fabric Seat Material - Black Back Color - Mesh Back Material - Mid Back - 1 Each
176 Stock Available
Product Details
General Information
| Assembly Required | Yes |
| Chair/Seat Type | Task Chair |
| Maximum Load Capacity | 250 lb |
| Seat Feature | Cushioned |
| Product Name | Mid-back Task Chair |
| Width | 27.5" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 27.8" |
| Country of Origin | China |
| Features | Adjustable ~ Comfortable ~ Sturdy ~ Adjustable with Tilt Tension Control ~ Breathable ~ Dual Wheel Caster ~ Tilt Lock ~ Upholstered |
| Height | 41.9" |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Manufacturer | Lorell |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Chair |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: HONI2UL2AC10TK3 Stock Available
-
Product Code: HONI2MRL2AC98TKPlace on Order
-
Product Code: HONI2MRL2AC67TKPlace on Order
-
Product Code: HONI2MRL2AC49TKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2AFC84ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2AFC47ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2ACC98ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2ACC84ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2ACC67ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2ACC49ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2ACC47ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2ACC19ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2ACC10ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2AFC98ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2AFC67ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2AFC49ATKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2AFC19ATKPlace on Order
-
Product Code: HONSVU1ACLC46TKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2AMLC67TKPlace on Order
-
Product Code: SKU-3008575Place on Order
-
Product Code: HONSVM1ALC90TKPlace on Order
-
Product Code: HONSVM1ALC10TK9 Stock Available
-
Product Code: HONIW103CU1013 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: HONALTT1UMBLKPlace on Order
-
Product Code: HONIWMMKD2FC10DPlace on Order
-
Product Code: HONSVTM2FCP82DWPlace on Order
-
Product Code: HONSVTM2FCP46DWPlace on Order
-
Product Code: HONSVTM2FCP22DWPlace on Order
-
Product Code: HONSVTM2FCP19DWPlace on Order
-
Product Code: HONSVTM2FCP10DW2 Stock Available
-
Product Code: HONSVU1ACLC46TKPlace on Order
-
Product Code: HONI2M2AMNC10TK10 Stock Available
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
