- LARGE 18 AND 24 GALLON CAPACITY
- DUAL SIDE ENTRY PUSH DOORS
- ABSORBX ODOR FILTER NEUTRALIZES TRASH ODORS
- WHEELS ALLOW FOR EASY MOBILITY
- FINGERPRINT-PROOF AND SMUDGE-RESISTANT STAINLESS STEEL
<
>
HLS Commercial Dual Side Entry Odor Control Trash Can
Place on Order
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Capacity | 18 gal |
| Product Color | Silver |
| Width | 11" |
| Product Name | Dual Push Door Odor Control Trash Can |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 17" |
| Country of Origin | China |
| Height | 34.3" |
| Manufacturer Website Address | http://www.hlscommercial.com |
| Manufacturer | HLS Commercial |
Product Information
| Brand | HLS Commercial |
| Type | Waste Receptacle |
Description
18-Gallon Dual Side Entry Trash Can features openings on both sides for quick, easy waste disposal in entryways, lobbies, stores and more. Large capacity holds lots of trash to prevent frequent bag changes. The odor filter compartment houses the easy-to-replace, AbsorbX odor filter to absorb and neutralize trash odors. Four wheels at the base allow easy transportation. Stylish, stainless steel body is fingerprint-proof and smudge-resistant to minimize cleanings.
People who bought this also bought
-
Product Code: RCP1779739Place on Order
-
Product Code: RCP1926827CTPlace on Order
-
Product Code: RCP18675318 Stock Available
-
Product Code: RCP395800BGCTPlace on Order
-
Product Code: RCP264360YLCT1 Stock Available
-
Product Code: RCP264360GYCT42 Stock Available
-
Product Code: RCP264360BECTPlace on Order
-
Product Code: RCP263200GYCT30 Stock Available
-
Product Code: RCP261000WHCT1 Stock Available
-
Product Code: RCP1955959CT1 Stock Available
-
Product Code: GJO60464CTPlace on Order
-
Product Code: RCP1926827Place on Order
-
Product Code: RCP1779739CTPlace on Order
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews
