<
>
Rubbermaid Commercial Untouchable Square Container - 50 gal Capacity - Square - Crack Resistant, Durable, Compact, Rugged - 34.3" Height x 19.5" Width x 19.5" Depth - Plastic - Gray - 4 / Carton
10 Stock Available
Product Details
General Information
| Capacity | 50 gal |
| Product Color | Gray |
| Width | 19.5" |
| Product Name | Untouchable Square Container |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
| Depth | 19.5" |
| Country of Origin | United States |
| Height | 34.3" |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
Product Information
| Brand | Rubbermaid |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Perfect for hotel lobbies, offices, restrooms, shopping malls, restaurants and other public locations, this Untouchable Square Container offers a sleek design for a professional image. Compact, square profile fits in angled spaces. Rugged plastic construction of this versatile container is durable and crack-resistant, even under tough indoor/outdoor conditions. Optional self-closing lid (sold separately) enhances appearance and contains odors.
People who bought this also bought
-
Product Code: RCP1926827CTPlace on Order
-
Product Code: RCP18675318 Stock Available
-
Product Code: RCP17797347 Stock Available
-
Product Code: HLCHLS18DPOPlace on Order
-
Product Code: HLCHLS13STVPlace on Order
-
Product Code: RCP395800BGCTPlace on Order
-
Product Code: RCP354060GYCT21 Stock Available
-
Product Code: RCP354060BKCT26 Stock Available
-
Product Code: RCP263200GYCT30 Stock Available
-
Product Code: RCP262000GYCT3 Stock Available
-
Product Code: RCP261000WHCT1 Stock Available
-
Product Code: RCP1956185CT3 Stock Available
-
Product Code: RCP1955959CT1 Stock Available
-
Product Code: GJO60465CT50 Stock Available
-
Product Code: GJO60464CTPlace on Order
-
Product Code: RCP1779734CTPlace on Order
-
Product Code: RCP1926827Place on Order
-
Product Code: GJO60465207 Stock Available
-
Product Code: GJO6046356 Stock Available
-
Product Code: GJO1158130 Stock Available
-
Product Code: RCP395800BGPlace on Order
-
Product Code: GJO604641 Stock Available
-
Product Code: GJO60463CT7 Stock Available
-
Product Code: GJO11581CT6 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews
