<
>
Rubbermaid Commercial Square Brute Container - 28 gal Capacity - Square - Sturdy, Handle, Easy to Clean, Rounded Corner - 22.5" Height x 22.5" Width x 21.5" Depth - Plastic - Gray - 6 / Carton
Place on Order
Product Details
General Information
| Capacity | 28 gal |
| Product Color | Gray |
| Width | 22.5" |
| Product Name | Square Brute Container |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Height | 22.5" |
| Depth | 21.5" |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Square Brute Container offers more capacity for storage or refuse collection than round containers. Nesting handles allow secure fit for side-by-side use. Rounded corners and smooth contours are easy to clean. Tight-fitting lid for the sturdy plastic container is sold separately.
People who bought this also bought
-
Product Code: RCP1779739Place on Order
-
Product Code: RCP1926827CTPlace on Order
-
Product Code: RCP17797347 Stock Available
-
Product Code: HLCHLS18DPOPlace on Order
-
Product Code: HLCHLS13STVPlace on Order
-
Product Code: RCP395800BGCTPlace on Order
-
Product Code: RCP354060GYCT21 Stock Available
-
Product Code: RCP354060BKCT26 Stock Available
-
Product Code: RCP264360YLCT1 Stock Available
-
Product Code: RCP264360GYCT42 Stock Available
-
Product Code: RCP264360BECTPlace on Order
-
Product Code: RCP262000GYCT3 Stock Available
-
Product Code: RCP261000WHCT1 Stock Available
-
Product Code: RCP1956185CT3 Stock Available
-
Product Code: RCP1955959CT1 Stock Available
-
Product Code: GJO60465CT50 Stock Available
-
Product Code: RCP1779734CTPlace on Order
-
Product Code: RCP1926827Place on Order
-
Product Code: RCP1779739CTPlace on Order
-
Product Code: GJO60465207 Stock Available
-
Product Code: GJO1158130 Stock Available
-
Product Code: RCP9W2700GRAY21 Stock Available
-
Product Code: RCP395800BGPlace on Order
-
Product Code: GJO11581CT6 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews
