- LARGE 18 AND 24 GALLON CAPACITY
- WIDE OPENING ACCOMMODATES
- BULKY TRASH
- SLOPED LID PREVENTS ACCUMULATION OF TRASH
- SIDE HANDLES FOR EASY TRANSPORTATION
- FINGERPRINT-PROOF AND SMUDGE-RESISTANT STAINLESS STEEL
<
>
HLS Commercial Semi-Round Open Top Trash Can - 23 gal Capacity - Half-round - Fingerprint Proof, Smudge Resistant, Durable, Handle - 33" Height x 12.4" Width x 19.8" Depth - Stainless Steel - Silver - 1 Each
Place on Order
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Capacity | 23 gal |
| Product Color | Silver |
| Width | 12.4" |
| Product Name | Semi-Round Open Top Trash Can |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 19.8" |
| Country of Origin | China |
| Height | 33" |
| Manufacturer Website Address | http://www.hlscommercial.com |
| Manufacturer | HLS Commercial |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
23-Gallon Semi-Round Open Top Trash Can offers quick and effective waste disposal in entryways, lobbies, stores and more. Elegant, durable stainless steel is fingerprint-proof and smudge-resistant to minimize cleanings. Slim, half-round shape saves space for convenient placement in tight spaces. Wide opening allows easy disposal of large and bulky items. Sloped lid prevents the accumulation of trash. Side handles help you keep a firm grip for easy transportation.
People who bought this also bought
-
Product Code: RCP1779739Place on Order
-
Product Code: RCP1926827CTPlace on Order
-
Product Code: RCP18675318 Stock Available
-
Product Code: HLCHLS18DPOPlace on Order
-
Product Code: HLCHLS13STVPlace on Order
-
Product Code: RCP395800BGCTPlace on Order
-
Product Code: RCP264360YLCT1 Stock Available
-
Product Code: RCP264360GYCT42 Stock Available
-
Product Code: RCP264360BECTPlace on Order
-
Product Code: RCP263200GYCT30 Stock Available
-
Product Code: RCP261000WHCT1 Stock Available
-
Product Code: RCP1955959CT1 Stock Available
-
Product Code: GJO60464CTPlace on Order
-
Product Code: RCP1926827Place on Order
-
Product Code: RCP1779739CTPlace on Order
-
Product Code: RCP395800BGPlace on Order
-
Product Code: GJO11581CT6 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews
