- STAINLESS STEEL BODY 0.45mm
- FINGERPRINT-PROOF FINISH
- DUAL ODOR FILTER COMPARTMENTS
- (HLS21UOT / HLS18UOT / HLS16UOT)
- ONE YEAR MANUFACTURER'S WARRANTY
<
>
HLS Commercial Stainless Steel Bin Receptacle - Deodorizer - 21 gal Capacity - Rectangular - Fingerprint Proof - 33" Height x 10.3" Width x 16" Depth - Stainless Steel - Silver - 1 Each
Place on Order
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Capacity | 21 gal |
| Product Color | Silver |
| Width | 10.3" |
| Product Name | Stainless Steel Bin Receptacle |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | China |
| Depth | 16" |
| Manufacturer | HLS Commercial |
| Manufacturer Website Address | http://www.hlscommercial.com |
| Height | 33" |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
21-Gallon Open Top Trash Can features a stainless steel body with a fingerprint-proof finish to minimize cleanings. Dual compartment for the odor filter absorbs and neutralizes trash odors to keep areas smelling fresh. Trash can is perfect for multifamily residential locations, healthcare venues, hospitality venues and more.
People who bought this also bought
-
Product Code: RCP1779739Place on Order
-
Product Code: RCP1926827CTPlace on Order
-
Product Code: RCP18675318 Stock Available
-
Product Code: HLCHLS18DPOPlace on Order
-
Product Code: RCP395800BGCTPlace on Order
-
Product Code: RCP264360YLCT1 Stock Available
-
Product Code: RCP264360GYCT42 Stock Available
-
Product Code: RCP264360BECTPlace on Order
-
Product Code: RCP263200GYCT30 Stock Available
-
Product Code: RCP261000WHCT1 Stock Available
-
Product Code: RCP1955959CT1 Stock Available
-
Product Code: GJO60464CTPlace on Order
-
Product Code: RCP1926827Place on Order
-
Product Code: RCP1779739CTPlace on Order
-
Product Code: RCP395800BGPlace on Order
Alternative Products
Reviews
No Reviews
