<
>
Lorell Executive Mesh High-back Swivel Chair - Canyon Nugget Seat Color - Vinyl Seat Material - Black Back Color - Mesh Back Material - High Back - Armrest - 1 Each
Place on Order
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Armrest | Yes |
| Assembly Required | Yes |
| Chair/Seat Type | Executive Chair |
| Maximum Load Capacity | 250 lb |
| Product Name | Executive Mesh High-back Swivel Chair |
| Width | 28.5" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 28.5" |
| Country of Origin | Taiwan |
| Height | 45" |
| Features | Tilt Tension |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Manufacturer | Lorell |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Chair |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: LLR8624583 Stock Available
-
Product Code: NTF1580Y2A8S116Place on Order
-
Product Code: NTF1580Y2A8S115Place on Order
-
Product Code: NTF1580Y2A8S114Place on Order
-
Product Code: NTF1580Y2A8S113Place on Order
-
Product Code: NTF1580Y2A8S111Place on Order
-
Product Code: BOPB8871BKPlace on Order
-
Product Code: BVM7551EPlace on Order
-
Product Code: BVM7550EPlace on Order
-
Product Code: BVM7501DPlace on Order
-
Product Code: BVM7501BLKPlace on Order
-
Product Code: BVM7500DPlace on Order
-
Product Code: BVM7500BLKPlace on Order
Alternative Products
Reviews
No Reviews
