<
>
Lorell Soft High-back Executive Office Chair - Black Seat Color - Vinyl Seat Material - Black Back Color - Vinyl Back Material - Black Frame Color - High Back - 5-star Base - Armrest - 1 Each
45 Stock Available
Product Details
General Information
| Armrest | Yes |
| Assembly Required | Yes |
| Chair/Seat Type | Executive Chair |
| Base Shape | 5-star |
| Maximum Load Capacity | 275 lb |
| Product Name | Soft High-back Executive Office Chair |
| Width | 27" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Features | Comfortable ~ Durable ~ Gas Lift ~ Tilt Tension ~ Spring Tilt Mechanism ~ Mobility ~ Hooded Double Wheel Caster ~ Upholstered |
| Height | 47" |
| Country of Origin | China |
| Depth | 29" |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Chair |
Description
People who bought this also bought
-
Product Code: LLR63271Place on Order
-
Product Code: LLR6327032 Stock Available
-
Product Code: LLR8624583 Stock Available
-
Product Code: LLR8624034 Stock Available
-
Product Code: HONCEUY0PW40SLP6 Stock Available
-
Product Code: NTF1780M1A4116Place on Order
-
Product Code: NTF1780M1A4115Place on Order
-
Product Code: NTF1780M1A4114Place on Order
-
Product Code: NTF1780M1A4113Place on Order
-
Product Code: NTF1780M1A4112Place on Order
-
Product Code: NTF1780M1A4111Place on Order
-
Product Code: NTF1580Y2A8S116Place on Order
-
Product Code: NTF1580Y2A8S115Place on Order
-
Product Code: NTF1580Y2A8S114Place on Order
-
Product Code: NTF1580Y2A8S113Place on Order
-
Product Code: NTF1580Y2A8S111Place on Order
-
Product Code: NTF1580Y2A8B116Place on Order
-
Product Code: NTF1580Y2A8B115Place on Order
-
Product Code: NTF1580Y2A8B114Place on Order
-
Product Code: NTF1580Y2A8B113Place on Order
-
Product Code: NTF1580Y2A8B112Place on Order
-
Product Code: NTF1580Y2A8B111Place on Order
-
Product Code: BOPB8871BKPlace on Order
-
Product Code: BOPB9479GYPlace on Order
-
Product Code: BVM7551EPlace on Order
-
Product Code: BVM7550EPlace on Order
-
Product Code: BVM7501DPlace on Order
-
Product Code: BVM7501BLKPlace on Order
-
Product Code: BVM7500BLKPlace on Order
Alternative Products
Reviews
No Reviews
